Wyszukiwanie
Cena od : Cena do : Powierzchnia m² od : do : Rodzaj ogłoszenia : Powiat / miasto Gminy / dzielnice

newsletter

Szukaj wg. regionu mapaAktualności » Wielkanocne zdobienie mieszkania

Wielkanocne dekoracje kojarzą się zazwyczaj z radosną kolorystyką budzącej się wiosny. Żywa żółć, soczysta zieleń, kolory zaczerpnięte od hiacyntów, żonkili czy tulipanów i szafirków – ta paleta zwyczajowo kojarzy się z wielkanocnymi dekoracjamimieszkania. Pewną nowością jest lansowana w czasopismach poświęconych urządzaniu wnętrz moda na pastele. Odcienie błękitu, żółci, pistacjowej zieleni, pudrowych różów czy jasnego fioletu kojarzą się z czymś delikatnym i wiosennym. W tych rozbielonych, pastelowych odcieniach często wykonuje się dekoracje z piór. Świąteczne ozdoby, które znajdziemy w wielu sklepach, to ceramiczne figurki (dominują tu jajka pisanki, kurczaki i króliczki), ozdoby do zawieszania na przykład na gałązkach stojących w wazonie, stroiki na stół i do dekorowania świeczników. Świąteczna dekoracja mieszkania skupia się szczególnie wokół stołu, nie dziwi więc zastawa ze świątecznymi motywami. Choć trudno byłoby ja wykorzystać na co dzień, to jest tak urocza, że trudno nie kupić tych misek albo dzbanuszków z motywami pisanek. Jeśli chcemy mieć specjalne talerze do świątecznego śniadania, a jednocześnie zwracamy uwagę na aspekt praktyczny, to możemy wybrać gładkie talerze w jednym z żywych wiosennych kolorów albo w modnych pastelach. Skorzystamy z nich nieraz.

Świąteczna dekoracja mieszkania to też kwiaty. Do wyboru mamy tu wiele gatunków typowo wiosennych kwiatów takich jak tulipany, żonkile czy irysy. Jeśli lubimy kwiaty doniczkowe, to pomyślmy o hiacyntach. Do tego jeszcze gałązki bukszpanu i tak zwane bazie i świąteczna wiązanka gotowa. Ponieważ Wielkanoc to święto odradzającego się życia, to świeża rzeżucha rosnąca w doniczce (albo nawet na spodku, na mokrej ligninie) podkreśli ten aspekt świat. Na dodatek rzeżucha jest zdrowym i smacznym dodatkiem do sałatek albo wielkanocnych jaj.

Przygotowując świąteczne dekoracje nie zapomnijmy o gniazdku dla zająca.  Może być to specjalnie udekorowany koszyk, możemy je też zrobić z suchych traw.

artelis.pl

 

wróć »