Wyszukiwanie
Cena od : Cena do : Powierzchnia m² od : do : Rodzaj ogłoszenia : Powiat / miasto Gminy / dzielnice

newsletter

Szukaj wg. regionu mapaAktualności » Mieszkania idealne? Bywają takie, chociaż nie łatwo je znaleźć.

Postanowiliśmy więc nieco ułatwić zadanie tym czytelnikom "Gazety", którzy myślą o nowym lokum. W ostatnią sobotę zaprosiliśmy ich na nietypową wycieczkę. Zwiedziliśmy cztery miejsca w Częstochowie, w których właśnie powstają lub już są nowe mieszkania.

Objazd zaczęliśmy od inwestycji firmy Termobud-Invest u zbiegu ulic Bialskiej i Mościckiego na Parkitce. Przyszli mieszkańcy powstającego tu wielorodzinnego budynku będą się cieszyć sąsiedztwem m.in. urokliwej alei brzozowej.

- Teren będzie ogrodzony i chroniony - zapowiada inwestor. - W ramach inwestycji planowany jest parking zewnętrzny oraz garaż podziemny z wydzielonymi miejscami postojowymi. Przewidywane jest także kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół budynku. Powstaną chodniki, plac zabaw, zieleń.

Mieszkania zostaną oddane w stanie deweloperskim. To m.in. oznacza, że ściany będą pokryte tynkiem maszynowym gipsowym, podłoża pod posadzki otrzymają warstwę izolacji akustycznej i przeciwwilgociowej, powstanie instalacja gazowa, wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Przyszli lokatorzy będą mogli wybrać pomiędzy grzejnikami płytowymi, a tak modnym ostatnio ogrzewaniem podłogowym. Każde mieszkanie będzie miało także dostęp do internetu, telewizji kablowej, videofonu.

- Na życzenie klientów wykonamy wyprowadzenie pod instalację klimatyzacji oraz pod rolety zewnętrzne. Natomiast na zamówienie możemy także zainstalować kolektory słoneczne - deklaruje Termobud-Invest.

W budynku przy ul. Bialskiej powstanie 36 mieszkań - po dziewięć na każdej kondygnacji. Oferta jest różnorodna: obok niewielkich M2 będą obszerne apartamenty, a także mieszkania dwupoziomowe. Wielbicieli przestrzeni powinien zachwycić apartament o powierzchni około 91 mkw. Będzie miał trzy sypialnie, duży pokój dzienny (26 mkw), kuchnię, łazienkę z osobną toaletą i - marzenie każdej kobiety - garderobę. Tym, którzy na taki luksus pozwolić sobie nie mogą, inwestor proponuje nowoczesne M2 (prawie 40 mkw) - "idealne dla ludzi ceniących samodzielność". Na tej przestrzeni zmieści się kuchnia, łazienka, pokój dzienny i przytulna sypialnia. Oczywiście ten podział na życzenie klienta może się zmienić. Jak zapewnia inwestor, w każdym mieszkaniu istnieje możliwość indywidualnego rozmieszczenia ścian działowych. Zwolennikom nietypowych rozwiązań w planowaniu przestrzeni pomoże architekt wnętrz.

Na dodatkowe możliwości mogą liczyć lokatorzy trzeciego piętra. Tam z mieszkań będą instalowane schody na poddasze. Dzięki temu powstanie wygodny dwupoziomowy lokal.

Ta perspektywa zachwyciła wielu uczestników sobotniej wycieczki. - Oj, przydałoby się takie poddasze - mówili. Niektórym marzyła się tam zaciszna sypialnia, innym gabinet, funkcjonalna garderoba albo suszarnia.

Mieszkania będą wyposażone w balkony. Kilku czytelników "Gazety" wolałoby większe. - A najlepiej, żeby były tarasy, z których można by podziwiać okoliczne widoki - tłumaczyli.

Ceny mieszkań w budynku przy Bialskiej zależą od kondygnacji. Metr kwadratowy na parterze kosztuje 4590 zł (brutto), na pierwszym i drugim piętrze 4780 zł, na trzecim piętrze 4520 zł, a na poddaszu 1000 zł. Na każdej kondygnacji znajduje się dziewięć mieszkań: M2 (39,97 mkw), M3 (51,8 mkw), dwa M3 (55,39 mkw), dwa M4 (72,73 mkw), M4 (73,1 mkw), M4 (75,21 mkw) oraz M5 (91,86 mkw). Wykupienie jednego miejsca w podziemnym parkingu kosztuje 24 tys. zł. Dla mieszkańców przewidziano także niewielkie piwniczki (1,5 mkw). Dla tych, którzy najwcześniej zdecydują się na kupno mieszkania opłata za piwniczkę wynosi symboliczną złotówkę.

Jak zapowiada inwestor, budynek powinien zostać oddany do użytku do września 2012 roku.

Przystanek drugi: dom wielorodzinny przy ul. Bialskiej

Dom przy ul. Bialskiej 156 był kolejnym punktem sobotniego objazdu. W oddanym do użytku budynku część mieszkań ma już swoich właścicieli.

- Budynek został zaprojektowany w technologii tradycyjnej z pustaków ceramicznych typu MAX - opisuje swoją inwestycję firma Proinvest. Elewacja to tynk cienkowarstwowy, częściowo szlachetny, strukturalny, z elementami boazerii drewnianej. Bariery balkonów zostały wykonane ze stali nierdzewnej i szkła hartowanego. Na cokole budynku i wokół wejść do klatek schodowych położony jest włoski gres wielkoformatowy.

Szkło i drewno spodobało się czytelnikom "Gazety". Jednak największe uznanie wzbudziło staranne wykończenie klatek schodowych. Np. ich ściany zdobią winylowe tapety w wąskie pionowe paski. - Świetnie wyglądają. Bardzo elegancko - oceniali.

Ale goście chwalili nie tylko ściany. Duże wrażenie zrobiły na nich także tarasy (największy z nich ma 27 mkw). - Na takim tarasie codziennie jadałabym śniadania albo kolacje - rozmarzyła się jedna z pań. - I dzieci miałyby się gdzie bawić.

Goście podziwiali także ładnie zagospodarowany teren wokół budynku (są miejsca parkingowe, trawniki, plac zabaw) oraz zielone widoki za oknem. Docenili możliwość wieczornych spacerów wzdłuż ul. Bialskiej. I tylko jedna kwestia budziła wątpliwości: w prezentowanych mieszkaniach kuchnie były łączone z salonem. Mimo że to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie, część zwiedzających wolałaby tradycyjną zamkniętą kuchnię. Po czasie niektórzy dawali się przekonać, że aneks kuchenny nie jest złym pomysłem. Tym bardziej, że zyskuje się miejsce na barek lub kuchenną wyspę. - Tylko trzeba przejść na zdrową kuchnię, żeby ciężkie zapachy nie rozchodziły się po całym mieszkaniu - śmiało się sympatyczne małżeństwo.

Dom przy ul. Bialskiej oferuje 36 różnych mieszkań. Są lokale jednopokojowe o powierzchni 42 mkw (istnieje możliwość wydzielenia sypialni i zmiana na M3), dwupokojowe o powierzchni 54 i 56 mkw oraz trzypokojowe (68, 73 i 85 mkw). Ceny zależą od wielkości lokum oraz kondygnacji. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 4720,22 do 5428,90 zł (brutto). Proinvest oferuje swoim klientom poza standardowymi mieszkaniami także dwa apartamenty: 97 mkw oraz 127 mkw. Za ten mniejszy należy zapłacić ok. 494 tys. zł (5011,05 zł za mkw), za większy - ok. 615 tys. zł (4811,53 zł mkw). W cenie firma proponuje stolarkę okienną (okna PCV pięciokomorowe w obustronnej okleinie złoty dąb), drzwi wejściowe z trzypunktowym zamkiem oraz drzwi wewnętrzne (osiem wersji kolorystycznych do wyboru).

Inwestor nie kryje, że istnieje możliwość negocjowania cen. Jest też elastyczny: można np. zmienić układ ścian, albo połączyć osobne mieszkania.

W budynku jest podziemny garaż. Miejsce parkingowe kosztuje 30,5 tys. zł.

Przystanek trzeci: Brylantowe Osiedle przy ul. Mościckiego

Brylantowe Osiedle na Parkitce buduje firma Włodar. Narzuciła sobie spore tempo - chce je oddać do użytku z końcem roku.

- Położenie osiedla to jego główny atut - chwali inwestor. - W pobliżu znajdują się sklepy, stacja benzynowa, apteka, bank i szkoła. Mimo że centrum miasta jest blisko, okolica zachowała swój peryferyjny, sprzyjający odpoczynkowi charakter. Wypoczynek i kontakt z przyrodą zapewniają zarówno parki otaczające klasztor jasnogórski, jak i pobliska aleja brzozowa.

Widoki z okna mają być równie atrakcyjne, bo - jak zapewnia Włodar - z większości mieszkań można zobaczyć Jasną Górę.

Powstający budynek będzie miał pięć nadziemnych kondygnacji mieszkalnych oraz dwie podziemne z parkingiem. Inwestor przewidział także miejsca dla lokali handlowych i usługowych. - Fajnie mieć pod ręką jakiś sklepik czy kawiarnię - stwierdzili uczestnicy sobotniego objazdu. Z uznaniem przyjęli też informację, że do podziemnych parkingów będzie można zjeżdżać windą: - To bardzo wygodne - ocenili.

Parkingi pod ziemią będą obszerne - liczba miejsc postojowych odpowiada liczbie mieszkań. Dodatkowo przewidziano także parkingi na zewnętrz budynku.

Część mieszkalna jest podzielona na siedem sekcji - mają własne klatki schodowe i oferują różne mieszkania. W sumie będzie ich aż 123. W zależności od potrzeb i oczywiście finansów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są małe mieszkania jedno - i dwupokojowe, są duże trzypokojowe, wreszcie obszerne apartamenty o podwyższonym standardzie. - Taki apartament to namiastka domu jednorodzinnego, tyle że nie trzeba odśnieżać dachu, grabić liści wokół - wyliczali zalety goście z "Gazety". A możliwości zagospodarowania takiej przestrzeni są niemal nieograniczone. Zmieści się duży salon, przestronna kuchnia, kilka sypialni, spiżarnia dla miłośników przetworów, oczywiście łazienka, a może nawet dwie, bo teraz modne jest tworzenie w domu małego prywatnego salonu spa. Klienci mają pełną dowolność w ustawianiu ścian działowych.

Okolica wydaje się zaciszna, choć zwiedzający trochę przestraszyli się bliskiego sąsiedztwa komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego. - Ekipy, które wyjeżdżają stąd do pożaru nie hałasują. Włączają sygnał dźwiękowy dopiero potem - uspokajali dobrze zorientowani w pracy ratowników.

Do dyspozycji przyszłych lokatorów są: jedna kawalerka o powierzchni 40,87 mkw, 40 mieszkań dwupokojowych o średniej powierzchni 52,2 mkw, 76 mieszkań trzypokojowych o średniej powierzchni 62,9 mkw oraz sześć mieszkań czteropokojowych o średniej powierzchni 89,9 mkw. Ceny zależą od piętra i strony świata. Metr kwadratowy na parterze będzie kosztował 4500 zł (brutto), od pierwszego do czwartego piętra 4700 zł, w mieszkaniach skrajnie południowych (bez względu na piętro) należy zapłacić 4800 zł. Miejsce garażowe kosztuje około 21 tys. zł netto plus VAT (8 proc. jeśli klient kupi je razem z mieszkaniem, a 23 proc. jeśli zdecyduje się na nie później).

Przystanek czwarty: domy przy ul. Kopernika

Elegancki budynek przy ul. Kopernika 69 to inwestycja firmy Park Land. Stojący tu wcześniej dom został zmodernizowany i dostosowany do potrzeb wymagającego klienta. Dzięki temu spełnia wszystkie standardy nowoczesnego budownictwa. W ramach prac wykonano m.in. docieplenie, wymieniono stolarkę okienną, instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i grzewcze, wyremontowano klatkę schodową.

- Istotnym walorem budynku jest usytuowanie przy jednej z głównych ulic w centrum miasta - chwali inwestor. - Niedaleko stąd do podjasnogórskich parków i klasztoru, urzędu miasta, poczty, placówek służby zdrowia, przedszkola, szkoły. Kilkominutowy spacer dzieli nas od pełnej kafejek i pubów III Alei.

- Stąd wszędzie jest blisko - przyznali uczestnicy mieszkaniowego objazdu.

Jednak położenie to nie jedyny atut kamienicy. Mieszkania są bardzo przestronne, stąd - zdaniem zwiedzających - wiele możliwości tworzenia własnych aranżacji przestrzeni. Ustawne wydają się być także balkony i tarasy, które w większości mieszkań znajdują się od południowej strony świata. Uczestnicy sobotniej wycieczki docenili także cichą windę, jako ogromne ułatwienie dla osób starszych czy niepełnosprawnych. - No i nie trzeba znosić dziecięcego wózka - zauważyła jedna z pań.

W zacisznej kamienicy do dyspozycji mieszkańców jest 14 lokali - niestety, większość ma już właścicieli. Ci, którym marzy się jednak mieszkanie w śródmieściu powinni zainteresować się kolejną inwestycją Park Landu, także przy ul. Kopernika tyle, że 69a. W zaprojektowanym budynku powstanie 27 mieszkań o powierzchni od 43 do 113 mkw. Kameralny obiekt adresowany jest do osób, które pragną nie tylko wysokiego standardu, ale także spokojnego miejsca do wypoczynku. Budynek ma wyróżniać się eleganckim designem, uzyskanym dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości detali oraz naturalnych materiałów wykończeniowych. Budynek ma mieć trzy piętra, wysoki parter oraz podziemny garaż (ze schowkami lokatorskimi).

- Dzięki przemyślanym rozwiązaniom architektonicznym mieszkańcy Kopernika 69a będą mieli poczucie wygody i bezpieczeństwa - zapewnia Park Land.

Ceny mieszkań będą zróżnicowane. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 4600 do 4800 zł (brutto). Rozpoczęcie budowy planowane jest na wrzesień, zakończenie inwestycji na przełomie 2012 i 2013 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

 

wróć »